Studia - Reżyseria Dźwięku

Chciałbym się dowiedzieć coś na temat kierunku studiów muzycznych - Reżyserii Dźwięku.
Nie mogę za bardzo znaleźć opinii kompetentnych ludzi na temat tych studiów. Może Wy macie jakieś konkretne informacje?
Wiem tyle, że egzaminy są dosyć obszerne materiałowo i czasowo, bo trwają chyba tydzień i obejmują wiele dziedzin (matematyka, fizyka, egzamin humanistyczny, egzamin z wybranego języka, kształcenie słuchu i harmonia, historia muzyki, egzamin praktyczny z instrumentu, "rozmowa kwalifikacyjna" i chyba coś jeszcze).
Nie wiem ile w końcu jest wydziałów w całej Polsce. Na pewno w Warszawie, ale czy gdzieś jeszcze?
Chodzi mi tutaj o takie praktyczne informacje
Oczekuję odpowiedzi

Pozdrwiam :D
Wysłano: 2007-08-01, 12:32
 
Temat: Studia - Reżyseria Dźwięku
Subforum: Teoria Muzyki
Wypowiedzi: 18
Wyświetleń 4399

 

E-Books

Witam!

Widze że już od jakiegoś czasu na tym forum troche ucichło ja postanowiłem napisać to co wiem na temat e-booków w sieci.

A więc nie będe tutaj podawał stron zktórych można ściągnąć owe e-booki z wiadomomych powodów moge jedynie napisać to co udało mi się znaleść.

Cubase SX Szybki Start
Cubase SX Ćwiczenia
Real World Digital Audio
Podstawy_naglosnienia_i_realizacji_nagran_Podrecznik_dla_akustykow
Głosniki_i_zestawy_głosnikowe
Urządzenia ElektroAkustyczne
Całe roczniki EiS
Polaczenia_-_podstawy_profesjonalnej_elektroakustyki_i_naglasniania
oraz podręcznik napisany przez firme Soundcraft
chyba Podstawy Reżyserii Dźwięku jakoś tak.

W każdym razie wszystkie owe pozycje są po polsku mam jeszcze kupe publikacji po angielsku ale to żeby je wypisać to bym musiał naprawde sporo się napisać więc podaje wam to co znalazłem.

Pozdrawiam
Wysłano: 2009-01-05, 11:09
 
Temat: E-Books
Subforum: E-BOOKS
Wyświetleń 205

Gdzie i najakiej uczelni studiować realizację dźwięku.

DO PRACY IDŹ to się nauczysz więcej w ciągu roku i inżynierii i reżyserii dźwięku niż na studiach przez 5 lat. Najlepiej połaczyć jedno i drugie. Przyda się wiedza techniczna z Politechniki plus doświadczenie w pracy.

Żadne studia nie uczą inżynierii czy reżyserii dźwięku w zastosowaniach studyjnych lub estradowych. W tej branży start trwa kilka lat kiedy musisz nabrać ogłady w tej materii, wyrobić sobie nazwisko i zdobyć doświadczenie. Po studiach bez praktyki w branży nadal nic nie umiesz, tylko dużo wiesz i nie wiesz co z tą wiedzą zrobić.
Wysłano: 2006-05-27, 22:13
 
Temat: Gdzie i najakiej uczelni studiować realizację dźwięku.
Subforum: HARDWARE STUDIO
Wypowiedzi: 49
Wyświetleń 15484

Studia - Reżyseria Dźwięku

Witam,
Potwierdzam te informacje, reżyseria dźwięku w Akademii Muzycznej jest w
- Akademia Muzyczna w Warszawie
- Akademia Muzyczna w Bydgoszczy
na innych uczelniach (bardziej fizyczno-akustyczne kierunki niż muzyczne) m.in.:
- Politechnika Gdańska
- Politechnika Wrocławska
- Akademia Gurniczo-Hutnicza - Kraków
- Uniwersytet A. Mickiewicza - Poznań
Przy czym raczej spotkałem się z określeniem "reżyserii dźwięku" w pierwszej z tych grup a z "inżynierią dźwięku" w drugiej.
PS. Ja studiuję w Bydgoszczy
Wysłano: 2008-02-14, 10:52
 
Temat: Studia - Reżyseria Dźwięku
Subforum: Teoria Muzyki
Wypowiedzi: 18
Wyświetleń 4399

jakie techniki nagrywania preferujecie w studiu ? :)

Ja z racji tego iż gram muzykę improwizowaną... zawsze razem w jednym pomieszczeniu aby się widzieć. Wcześniej odpowiednie wypozycjonowanie instrumentów i jazda... Jak coś nierówno to od początku, jeżeli jest możliwość to od miejsca w którym coś nie wyszło. Preferujemy nagrania na własną rękę, aktualnie jesteśmy na etapie poszukiwania nietypowego miejsca do nagrywki (katedra, duża hala?) - a że wśród muzyków jest człowiek po reżyserii dźwięku więc jakieś obycie w temacie ma.
Kiedyś jak trafi mi się projekt gdzie wszystko będzie z góry ustalone kompozycyjnie to zapewne wolałbym grać pod pilot gitary... póki co... pozostaje mi patrzenie się na gębofony moich współtowarzyszy
Wysłano: 13-10-2008, 16:13
 
Temat: jakie techniki nagrywania preferujecie w studiu ? :)
Subforum: PERKUSJA W STUDIO I NA ESTRADZIE
Wypowiedzi: 41
Wyświetleń 3094

O materiale slow kilka

Cytat: Częściowo się mylisz.. uczą np AM w Katowicach jest też kilka zagranicznych szkół


A ja się zapytam tylko od kiedy uczą? W czasie kiedy ja kończyłem średnią szkołę to było to utopią. Z tego co się orientuję to w Bydgoszczy na pewno był kierunek kompozycji i teorii muzyki oraz reżyserii dźwięku i także w Poznaniu był kierunek reżyserii dźwięku. O Katowicach mi nic nie wiadomo. Szkoła szkołą, owszem, ale dopiero praca daje to prawdziwe doświadczenie, które to zdobywa się latami.
Wysłano: 2007-06-11, 11:54
 
Temat: O materiale slow kilka
Subforum: CES Vol. II
Wypowiedzi: 117
Wyświetleń 8854

Koncert muzyki komputerowej 16 maj

Hmmmmmmmm. Od czego by tutaj zacząć. Może od koncertu. Dużo tutaj nie napisze. Po prostu nie wiem czego się spodziewać, nie wiem co i jak będzie przygotowane. Wydaje mi się że to bedzie dość ciekawe co by to nie było. To są głównie ludzie którzy studiują na wydziale Reżyserii Dźwięku i kompozycji także może być interesująco.

Odnośnie pierwszej kwestii to jest kilka osób siedzących w klimatach elektroniki. Szkoda, że tylko kilka, a może jest więcej, których ja nie znam. Są to głównie studenci, powiedzmy, że młode pokolenie. Natomiast wśród profesorów to nie wiem jak jest. Podejrzewam, że jakoś zbyt sceptycznie podchodzą do tego typu muzyki. Wiadomo akademia muzyczna kojarzy się z klasyka no i tak jest, ale oprócz tego ludzie imają się jeszcze innych stylów w muzyce. Nie ma się co oszukiwać ale z samego grania na skrzypcach czy innym instrumencie nie zawsze da się wyżyć. Akademia, akademią, ale jest jeszcze drugie życie i wiele osób siedzi przed swoimi komputerami czy w swoich mini studiach i tworzy własną muzykę z dużą dawką elektroniki, takie mamy teraz czasy po prostu.
Tak osobiście to ja jestem wybredny w muzyce elektronicznej. Dla mnie Vangelis jest takim wzorem, bo w jego muzyce nie ma schematów, tzn są ale nie zawsze. Jak to kiedyś pan Boguś Kaczyński powiedział przed Mythodeą, że to jest kompozytor który w znakomity sposób łączy elektronikę z symfoniką. Zgadzam się z nim w 100 %. Ta muzyka jest dla mnie strasznie naturalna. Ja tutaj wyrażam tylko swój gust, ale wiadomo, są gusta i guściki
Wysłano: 2008-05-13, 23:14
 
Temat: Koncert muzyki komputerowej 16 maj
Subforum: Wydarzenia, koncerty
Wypowiedzi: 2
Wyświetleń 310

Szkoła muzyczna

nie chcę tego tak Wam "odnosić" Ja to tyko porównuję, bo o to prosi 90% wypowiadających się w tym temacie bębniarzy. Instrumenty sztabkowe również nie są dla mnie hanbą, prawdę mówiąc to poświęcam i m znacznie więcej czasu niż zestawowi. Nie jestem absolwentem, więc mogłem popełnić trochę błędów w wypowiedzi, ale przecież o to chodzi. Niech wypowiadają się WSZYSCY. I chciałbym zauważyć, że w każdej szkole jest inny nauczyciel, który podchodzi INACZEJ do swojego przedmiotu. Widocznie ja tak mam u siebie. Niektórych z tych rzeczy nauczyłem się sam, jednakże, nie potrafiłym stroić fortepianu/pianina gdybym nie chodził do SM bo nie miałbym w ogóle styczności z tym instrumentem. Nie mówiąc o reszcie instrumentów, bo z tą całą "resztą" też miałem i mam sporo kontaktu.
I właśnie - metal to nie jest "wszystka" muzyka, jaka istnieje.
I jeszcze takie moje zdanie - do metalu, rocka, wyksztalcenie muzycznej jest zbędne, bo to jest zbyt proste, żeby uczyć sięz pomocą szkoły czy nauczyciela:P

A jeszcze co do kalsycznej perkusji. Jakieś 2, 3 lata temu planowałem iśc do AM właśnie na perkusję klasyczną. Pograłem, posłuchałem, i teraz prędzej bym poszedł na polibudę niż tam. Po prostu mi się to nie podoba.. inni mają inne zdanie A tymczasem szykuje się do reżyserii dźwięku;P
Wysłano: 03-01-2008, 22:26
 
Temat: Szkoła muzyczna
Subforum: ROZMOWA OGÓLNA
Wypowiedzi: 230
Wyświetleń 26626

Gdzie i najakiej uczelni studiować realizację dźwięku.

Zawód ten jest na tyle specyficzny że najpierw patrzą na umiejętności, a później na dokumenty. Potwierdza to przypadek mojego wykładowcy, którego, jak to powiedział, nikt nigdy nie zapytał o papier. Sprawdzali tylko umiejętności, a że ma niesamowitą wiedzę i praktyczną i teoretyczną, nigdy o pracę prosić się nie musiał.

Uczę się w Poznaniu na realizacji dźwięku. Jest to 2-letnie studium policealne. Koszt miesięczny to 290 zł, system zaoczny, zjazdy mamy co 2 tyg. Jestem bardzo zadowolona, bo same przedmioty takie jak technika studyjna, filmowa, telewizyjna, estradowa, fonograficzna, itp. wykładane sa przez p. Michalaka na najwyższym poziomie.
Oprocz tego są przedmioty takie jak: montaż dźwięku, organizacja produkcji, nauka o muzyce, fonetyka i dykcja, propedeutyka historii sztuki, akustyka i instrumentoznawstwo, prawo i organizacja firm, konserwacja(wykłada wykładowca z reżyserii dźwięku p. Krzysztof Graczyk), Elektronika, elektrotechnika, elektroakustyka, informatyka, zarys wiedzy o gospodarce. Do tego zajęcia studyjne, specjalizacja i inne.
Wiem, że ta szkoła dużo mnie nauczyła, jednak podstawą jest praktyka, bez której nic nie da się osiągnąć.

Pozdrawiam

P.S Ktoś na forum wspomniał o Wrocławiu. Studium poznańskie to filia wrocławia.
Wysłano: 2007-01-30, 22:41
 
Temat: Gdzie i najakiej uczelni studiować realizację dźwięku.
Subforum: HARDWARE STUDIO
Wypowiedzi: 49
Wyświetleń 15484

co w odtwarzaczu?

Ludzie... Kto gdzie stał przy nagrywaniu płyty to wie w najlepszym wypadku producent, realizator, może sami muzycy. Przecież lokalizacja źródła dźwięku w nagraniu ma niewiele wspólnego z lokalizacją muzyka w studio...

Z mp3 bywa różnie. Ja jestem raczej ostrożny w wyrażaniu ściśle negatywnych opinii o jakimkolwiek formacie, bo za dużo wiem o adaptywności słuchu, tego jak bardzo zawsłyszana opinia może wpłynąć na to co słyszymy, itd. Koleżanka pisała pracę na temat stratnych metod kompresji dźwięku. Przeprowadzała testy na grupie studentów reżyserii dźwięku - ludzi, którzy naprawdę są szajbnięci na punkcie jakości etc, a przed egzaminami wstępnymi robi im się audiometr. Testy były ślepe i przeprowadzone na solidnym studyjnym sprzęcie i wierzcie mi że wcale nie było łatwo im odróżnić 192kbps+ mp3 od materiału oryginalnego. Nie wspomnę już o dźwięku zakodowanym kodekiem vorbis.

Poza tym znam takich ludzi, co "słyszą" (a przynajmniej tak twierdzą) różnicę między APE a FLAC. Z takimi nie gadam.
Wysłano: 2008-09-19, 20:43
 
Temat: co w odtwarzaczu?
Subforum: Hyde Park
Wypowiedzi: 2080
Wyświetleń 51868

Gdzie i najakiej uczelni studiować realizację dźwięku.

Akademia Muzyczna im. Fryderyka Chopina - Wydział Reżyserii Dźwięku
Politechnika Gdańska Inżynieria Dźwięku
Politechnika Wrocławska - Akustyka, Inżynieria Dźwięku
Instytut Akustyki Uniwersytetu im. A. Mickiewicza w Poznaniu - Reżyseria Dźwięku oraz Akustyka
Radiowa Akademia Umiejętności - Warsztaty Realizacji Dźwięku Warszwa
Wysłano: 2005-10-16, 15:02
 
Temat: Gdzie i najakiej uczelni studiować realizację dźwięku.
Subforum: HARDWARE STUDIO
Wypowiedzi: 49
Wyświetleń 15484

Nagrywanie organów

Cytat: Niemniej jednak faktem jest, że ówczesny dyplomant wydziału reżyserii dźwięku AM w Warszawie przyznał mi rację, że lepiej nagrywał Vivanco niż ów Sony.

Kuba! Co Ty miałeś za mikrofon ten vivanco? Jakiś większy, czy malutki który można przypiąć? I co miałeś za Sony?
Wysłano: 2007-04-12, 22:18
 
Temat: Nagrywanie organów
Subforum: Okiem organisty
Wypowiedzi: 94
Wyświetleń 3856

Słuch Absolutny

Cytat: Tzn. es-moll lub dis-moll to dla kogoś bez takiego słuchu to to samo a dla takiej osoby to dwa różne akordy. potrafi nazwać który jest któryW przypadku instrumentów klawiszowych jest to kategorycznie niemożliwe, natomiast w przypadku np. kwartetu smyczkowego, bądź orkiestry symfonicznej nie jest to nic szczególnie trudnego nawet (a może w szczególności) bez słuchu absolutnego.

Co zaś do samego słuchu absolutnego, to wcale nie jest on taki ABSOLUTNY jak nam się wydaje. Otóż jest on tak samo względny jak wszystko co podlega naturalnemu sposobowi kształcenia. Mianowicie znam ludzi, którzy posiadają słuch absolutny jednak całe życie byli przyzwyczajani do 415Hz = a1. Efektem tego jest to, że dla nich 415Hz jest tożsame z a1, zaś 440Hz jest wyższe niż b1, ale niższe od ais1.
Nawiasem mówiąc swego czasu w AMiFC przeprowadzono na wydziale reżyserii dźwięku badania (prawdopodobnie dok. Popławski – nie pamiętam dokładnie), w których badani byli tylko studenci posiadający słuch absolutny. Wyniki były doprawdy zabawne – nie było na całej uczelni dwóch TAKI SAMYCH absolutów – każdy student słyszał owe a1 minimalni inaczej.

Na zakończenie powiem tylko tyle, że od słuchu absolutnego znacznie ważniejszy i przydatniejszy jest słuch relatywny. Otóż znam ludzi (nawiasem mówiąc piszących na tym forum), którzy przez wzgląd na słuch absolutny utożsamiają KLAWISZ a1 z DŹWIĘKIEM a1, podczas gdy jest to nie prawda, ponieważ klawisz nie ma wiele wspólnego z dźwiękiem. DŹWIĘK a1 można przecież uzyskać naciskając KLAWISZ a2 na 16’, bądź też a na 4’ etc., czy nawet d na 2 2/3’. Ważne jest, żeby przyzwyczaić ucho, ze naciskając KLAWISZ „d” można usłyszeć DŹWIĘK „a1”. Dlatego też pozwolę sobie tutaj powiedzieć coś, za co pewnie zostanę zlinczowany przez wszystkich ludzi z absolutem, mianowicie: Jest totalną bzdurą, że człowiek z absolutem ma trudności z graniem np. w tonacji A-dur, w stroju a1=460Hz, kiedy „podobno” słyszą B-dur. Jest to głupota, ponieważ cała rzecz sprowadza się do przyzwyczajenia, że KLAWISZ a1 wcale nie musi wydawać DŹWIEKU o CZĘSTOTLIWOSCI 440Hz, tak samo jak przyzwyczajenie, że nuta a1 pomiędzy 2 a 3 linią pięciolinii nie musi mieć CZĘSTOTLIWOSCI 440Hz.
Wysłano: 2008-11-08, 13:08
 
Temat: Słuch Absolutny
Subforum: Rozmowy niedokończone
Wypowiedzi: 46
Wyświetleń 1642

Laickie pytanie, Bandit 112

rubcio spoko... Ja tylko pytam.

Jest różnica między głosnikami scenicznymi a gitarowymi. Oczywiście możesz sobie do głośnika gitarowego podłączać co chcesz, ale nie ma to dobrego wpływu na głosnik. Wczą o tym na reżyserii dźwięku, ale widać Ty jesteś mądrzejszy.
Wysłano: 2008-02-24, 00:15
 
Temat: Laickie pytanie, Bandit 112
Subforum: Sprzęt / Akcesoria
Wypowiedzi: 67
Wyświetleń 2074

Neuroinformatyka

Cytat: Marcin Ciesielski napisał: Jest już polski portal http://www.neuroinf.pl, ale na razie niezbyt dużo tam się dzieje.Ciesze sie, ze poruszyles ten wątek. Mam nadzieje, ze z biegiem czasu ruszyc cos w tym kierunku.

Przy okazji na podanej przez ciebie stronie jest lista instytucji "zainteresowanych rozwojem neuroinformatyki":

* Instytut Biologii Doświadczalnej im. M. Nenckiego PAN
* Uniwersytet Warszawski, Wydziały: Fizyki (Zakład Fizyki Biomedycznej) i Informatyki
* Akademia Medyczna w Warszawie, Wydział Lekarski (Zakład Psychiatrii)
* Politechnika Warszawska, Wydział Fizyki, (Zakład Fizyki Układów Złożonych)
* Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Katedra Ekonometrii i Informatyki
* Akademia Muzyczna w Warszawie, Wydział Reżyserii Dźwięku
* Instytut Biocybernetyki PAN
* Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN
* Uniwersytet Jagielloński, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
* Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie
* Politechnika Łódzka, Instytut Informatyki
* Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej
* Akademia Medyczna we Wrocławiu, Wydział Lekarski
* Szkoła Wyższa Psychologii Społecznej, Wydziały: Psychologii i Informatyki
* Wyższa Szkoła Finansów i Zarządzania, Wydział Psychologii
* EEG Institute, Warszawa
* Polskie Towarzystwo Badań Układu Nerwowego
* Polskie Towarzystwo Sieci Neuronowych
* Polskie Towarzystwo Biofizyczne
* Polskie Towarzystwo Neurofizjologii Klinicznej
* Polskie Towarzystwo Cybernetyczne
* Polskie Towarzystwo Kognitywistyczne
* Komitet Neurobiologii PAN

Ciekaw jestem czy jest to zainteresowanie jako aktywnych uczestników? Czy mili czytelnicy z powyższych instytucji mógliby uchylic rąbka tajemnicy i napisac dwa slowa na temat tego co sie aktualnie dzieje w działce neuroinformatycznej?

Przy okazji, czym według ciebie różni się neurokognitywistyka od kognitywistyki?
-UWAGA: ale odpowiedzi proszę udzielić w nowym wątku, nie tutaj. Treść tego wątku wyznacza pierwszy post. Przepraszam, że się wcinam, ale uważam, że trzeba dbać o udzielanie odpowiedzi zgodnych z tematem wątku, i choć wykroczenia nikt nie popełnił, to jest do tego namawiany. Przy okazji trochę pomoderuję, skoro mogę, i mam nadzieję że drugi mod się nie obrazi ;-) Pozdrawiam - Janek Wójcik

No to mamy już nowy wątek ;-). Jak nas za jakis czas będą rozliczać.... z ilości wątków. To bedziemy mieli dorobek. pozdrawiam Mikolaj Pawlak
Wysłano: 2006-11-13, 03:48
 
Temat: Neuroinformatyka
Subforum: Neuronauki
Wypowiedzi: 17
Wyświetleń 10936

Słuch Absolutny

Cytat:
Nawiasem mówiąc swego czasu w AMiFC przeprowadzono na wydziale reżyserii dźwięku badania (prawdopodobnie dok. Popławski – nie pamiętam dokładnie)Najpewniej (teraz już dr) Sylwia Makomaska, w ramach swojej pracy doktorskiej o słuchu absolutnym, u nas w IM UW też badała.

Polecam jej (krótki, bo krótki) artykuł, może rozwieje trochę Waszych wątpliwości: http://www.twojamuza.pl/i...?w=6&id=355&g=8
Wysłano: 2008-11-08, 16:07
 
Temat: Słuch Absolutny
Subforum: Rozmowy niedokończone
Wypowiedzi: 46
Wyświetleń 1642

Studia - Reżyseria Dźwięku

Witam, czy jest na forum ktoś kto posiada jakieś informacje na temat Reżyserii Dźwięku na UAMie w Poznaniu? Oczywiście mam na myśli rzeczy, których nie można znaleźć na stronie uczelni np. progi z poprzednich lat, ilość punktów jaką trzeba uzyskać na maturze aby mieć jakiekolwiek szanse, ilość osób na miejsce, czy szczegółowe informacje na temat egzaminów wstępnych...
Wysłano: 2008-05-12, 22:39
 
Temat: Studia - Reżyseria Dźwięku
Subforum: Teoria Muzyki
Wypowiedzi: 18
Wyświetleń 4399

Gdzie i najakiej uczelni studiować realizację dźwięku.

vasyl ...koszt jest trochę wysoki - jeżeli chodzi o kierunek reżyserii dźwięku wynosi on około 30.000pln w zależności od miasta (z reguły są to nie wielkie różnice)
Wysłano: 2006-01-08, 12:10
 
Temat: Gdzie i najakiej uczelni studiować realizację dźwięku.
Subforum: HARDWARE STUDIO
Wypowiedzi: 49
Wyświetleń 15484

Nagrywanie organów

Niemniej jednak faktem jest, że ówczesny dyplomant wydziału reżyserii dźwięku AM w Warszawie przyznał mi rację, że lepiej nagrywał Vivanco niż ów Sony.
Wysłano: 2007-04-12, 22:16
 
Temat: Nagrywanie organów
Subforum: Okiem organisty
Wypowiedzi: 94
Wyświetleń 3856

polaczenie wzmacniacza kina domowego i wzmacniacza stereo

dagio, na Wydziale Reżyserii Dźwięku przy Akademii Muzycznej (a właściwie już Uniwersytecie Muzycznym) im. Fryderyka Chopina w Warszawie.
Wysłano: 2008-08-16, 13:26
 
Temat: polaczenie wzmacniacza kina domowego i wzmacniacza stereo
Subforum: Hyde Park
Wypowiedzi: 42
Wyświetleń 1162

..:: Pogaduszki ::..

Z tego co wiem, to Leming Młodszy ( ) nie studiuje reżyserii dźwięku.
Wysłano: w Czw Mar 31, 2005 4:18 pm
 
Temat: ..:: Pogaduszki ::..
Subforum: ..:: Pogaduszki ::..
Wypowiedzi: 55
Wyświetleń 12339

Kto co robi i kim jest :)

jou jou jou
wlasnie zauważyłem topik.
Jestem juz tu jakis czas ale sie jeszcze nie legitymowałem
1982
na początku siedziałem w Rzeszowie spory szmat czasu , teraz od 6 lat siedze w Krakowie. jedne studia skonczylem i teraz walcze z magisterką, ktoora da mi oszałmiający tytuł magistra inżyniera dźwięku i wibroakustyki.
z racji wrodzonego lenistwa, by uniknąć pracy jakotakiej rozpoczołem kolejne 2 letnie studia w zabawnej szkole reżyserii dźwięku w krk. od wielu lat bawie sie muzyką. zaczynałem klejenie od scream trackera. przez pare lat czynnie uprawiałem DJke, co już mi sie generalnie znudziło i jak tylko mam szanse to lansuje sie z makiem , syntezatorkiem i masą pokręteł. świetna zabawa.ostatnio robie muze do nowego filmu offowej ekipie ddn.
dopracowałem do perfekcji marnowanie czasu na bardzo wiele sposobów.

pozdrawiam
Wysłano: Wto Gru 12, 2006 5:27 pm
 
Temat: Kto co robi i kim jest :)
Subforum: Wokół
Wypowiedzi: 215
Wyświetleń 52896

Dla odprężenia

Dla tych, którzy część egzaminów mają już za sobą, a zwłaszcza - dla tych,
którzy są z Reżyserii Dźwięku, proponuję, aby się zastanowić nad czymś bardziej "praktycznym". Chodzi zwłaszcza o miłośników "Szkła Kontaktowego". W ubiegły piątek audycja ta była nadawana z pewnego pałacyku na Dolnym Śląsku, gdzie za oknami ( owego pałacyku ) odbywał się
Kabareton. Dźwięk podczas tej audycji był bardzo kiepski, ponieważ zewsząd
dobiegały odgłosy tłumu żywo reagującego na popisy kabareciarzy za oknem. Dziennikarze "Szkła" oraz zaproszeni przez nich goście byli filmowani
"z dalekiego planu" na ogół. Domyślam się, że mikrofon był tam, gdzie kamera ; za plecami kanapy ( na której siedzeli dziennikarze i goście ) widniało wielkie pałacowe okno. Moja propozycja ( na przyszłość ) jest następujaca: używać mikrofonu wybitnie kierunkowego ( takiego, jakiego używa się do nagrywania głosów ptaków ). Za placami umieścić przenośny i rozsuwany "parawan" o specjalnej konstrukcji. Parawan ten składałby się z wąskich, lecz szerokich zbiorniczków z tworzywa, połączonych ze sobą zawiasowo. Zbiorniczki te powinny byc pokryte zzewnatrz płytami styropianowymi lub korkowymi. Po rozstawieniu owego parawanu za plecami osób biorących udział w programie zbiorniczki te napełnianoby wodą ( która "dawałaby masę" ). Po zakończeniu nagrania zbiorniczki te można byłoby opróżnić z wody, a parawan "zbiorniczkowy" złożyć do "położenia marszowego". Nie jestem specem od nagłaśniania, czy ktoś miałby może inny pomysł ?

Pozdrawiam

JK
Wysłano: Czw 15:01, 21 Cze 2007
 
Temat: Dla odprężenia
Subforum: Akustyczne zagadnienia
Wyświetleń 90

Kuchnia polowa ;) (heyasowa, hehe)

Cytat: Na próbnym teście z mat-przyr dostałam 0 punktów bo napisałam, ze wodór, który jest składnikiem HCl pali się z charakterystycznym trzaskiem.A możesz podać kontekst? Nie wydaje mi się, żebyś rację miała. Chlorowodór nie jest mieszaniną chloru i wodoru. Jest związkiem chemicznym. A więc nie przejmuje cech tych dwóch pierwiastków. Podaj kontekst, powiem Ci czy miałaś rację :-P...

Witam, witam. Działo się u mnie, działo :-) Matura i te rzeczy. Dużo. Zbyt dużo, by mieć czas na cokolwiek. Ale nie żebym miał coś przeciw :-)

I lubię upały, żeby nie było. Za gorąco? To zrzucić coś. Na przykład glany. I spodnie. Zrzucić z siebie wszystko najlepiej. Od razu chłodniej się robi. A jeszcze jak się zrzuci parę kilogramów porannym joggingiem...

Luniak! Idę na AM :-) znaczy nie w tym roku, ale w przyszłym. W tym przegapiłem egzaminy x-D Fajtłapus ze mnie. Reżyseria dźwięku. Dlatego teraz idę na coś w rodzaju reżyserii dźwięku, ale na PW. Będzie odjazdowo :-)

Jeszcze raz witam wszystkich. I z góry mówię, że nie chce mi się spamować. No, może czasami :-)
Wysłano: Pon Lip 07, 2008 1:20 pm
 
Temat: Kuchnia polowa ;) (heyasowa, hehe)
Subforum: Offtopic
Wypowiedzi: 4559
Wyświetleń 667186

Witamy!! Napisz coś o sobie byśmy wiedzieli kim jesteś.

Witam,
Ależ temat uschnął...
Ale jako, żem nowy, to i ja skrobnę słów kilka, bo tak chyba nie wypada z buciorami wchodzić bez 'dzień dobry'.
Lat już prawie 27 mam, z czego ostatnich 15 przepełnionych było muzyką. Grywam na gitarze i udaję, że na klawiszach też. Czasem też coś ponucę. Były w życiu jakieś incydenty zespołowe, koncerty, nagrania, ogólnie fun totalny. Potem przeszedłem na drugą stronę barykady i zająłem się sztuką realizacji muzyki. Obecnie kończę 3. rok studiów na wydziale Inżynierii Dźwięku na Zielonej Wyspie. W ramach praktyk nagłaśniamy koncerty i robimy jakieś radiówki i inne dźwięki do gier, ale głównie spędzamy czas w studio nagrywając uzdolnionych "rudzielców" i nie tylko. Oprócz kursu z reżyserii szkolę się na instruktora Pro Toolsa. Poza tym cieszę się, że istnieje to forum i chciałbym, żeby przypadkiem mu się nie zmarło zbyt szybko, bo wiem, że jest ono świetnym źródłem informacji dla nas wszystkich.
No, to tyle.
A, no i jeszcze lubię czerwone wino.

Pozdrawiam
PC
Wysłano: 2009-02-19, 23:25
 
Temat: Witamy!! Napisz coś o sobie byśmy wiedzieli kim jesteś.
Subforum: INNE
Wypowiedzi: 5
Wyświetleń 1708

ekspresyjny temat...:) / myśl dnia

Majkel - gratuluję dostania się na uniwersytet położony zaledwie 20km od najpiękniejszego miasta na tej pólkuli (Aleksandrowa)

i się pochwalę - jestem pierwszy z egzaminu muzycznego na reżyserii dźwięku w poznaniu. (ach, iluż tu geniuszy (i geniuszek)) tylko czy punktów z maturki starczy....
Wysłano: Czw Lip 19, 2007 3:58 pm
 
Temat: ekspresyjny temat...:) / myśl dnia
Subforum: OFFszystkim
Wypowiedzi: 6090
Wyświetleń 176819

ekspresyjny temat...:) / myśl dnia

oo, to Ci się udało hehe
a ja własnie się obawiałam, że nie podołam temu przedmiotowi, ale jakoś się udało
a właściwie co Ty studiujesz? czyżby na reżyserii dźwięku była Wam potrzebna matma?
Wysłano: Pon Sty 28, 2008 4:48 pm
 
Temat: ekspresyjny temat...:) / myśl dnia
Subforum: OFFszystkim
Wypowiedzi: 6090
Wyświetleń 176819

ekspresyjny temat...:) / myśl dnia

Cytat: Majkel - gratuluję dostania się na uniwersytet położony zaledwie 20km od najpiękniejszego miasta na tej pólkuli (Aleksandrowa)

i się pochwalę - jestem pierwszy z egzaminu muzycznego na reżyserii dźwięku w poznaniu. (ach, iluż tu geniuszy (i geniuszek)) tylko czy punktów z maturki starczy....Gratuluje ;]

Osiagniecie niezle !:]
Wysłano: Czw Lip 19, 2007 4:00 pm
 
Temat: ekspresyjny temat...:) / myśl dnia
Subforum: OFFszystkim
Wypowiedzi: 6090
Wyświetleń 176819

29.08 | III Zlot Forum Dnb.pl | Ośrodek "Anpol" -

Forum DNB.PL, Soultropia Rec, Pandora Project, MDFKCru oraz Vinyltown.pl zapraszają na:

29 - 31 sierpnia 2008
Stare Olesno, ośrodek "Anpol"
III ZLOT FORUM DNB.PL

Nasze małe święto stało sie corocznym faktem. Wyczekujemy tego jak powrotu bocianów czy emerytury babci. 3 zlot fanów połamanego bitu i popijawy do utraty przytomności odbedzie sie podobnie jak w latach poprzednich na terenie ośrodka Anpol w Starym Oleśnie.
Już dzisiaj ujawnić moge więcej info o naszym wydarzeniu chociaż to jeszcze nie jest kompletny pakiet informacji. Partyzantka

MUZYKA:

Scena DnB:
Piatek
17:30 - 19:00 KH & Dudek
19:00 - 20:00 Reza
20:00 - 22:00 Pandora Project pt.1
22:00 - 23:00 Abuse
23:00 - 00:00 Gaara
00:00 - 01:00 Sonic Saturation
01:00 - 02:00 Switch Technique
02:00 - 04:00 Eastern Border Massive + Depizgator
04:00 - 05:00 Mono
05:00 - ????? Teek
Sobota
17:00 - 18:00 Richard Murder
18:00 - 19:00 Macbeat
19:00 - 20:00 Pandora Project pt.2
20:00 - 21:00 Kico & McPinky
21:00 - 22:00 Radicall
22:00 - 23:00 Acid
23:00 - 24:00 Kwazar
24:00 - 02:00 Azbest & Irritant [Soultropia]
02:00 - 03:30 Mechaplex
03:30 - 04:30 Teq & Marv MC
04:30 - 05:30 Trafo

Scena 2:
Hard Stage Hardcore Wpierdol [uk hardcore/frenchcore/hardtek/tribe/industrial/acid tekno/dubstep/elektro/minimal/psytrance]

Viki / Mauy / Switch [Hcl PzN]
Gal [Defend PzN]
Bertas [Free Base Wro]
Aniou [Dubside PzN]
Matti [Fastcar Poznan]
Kriss-J [Poznan]
Pylon [Mechaplex]
Kwazar [Respecta Kru]
Irritant [Soultropia]

+ goscie

WARSZTATY:

W tym roku dzięki staraniom paru osób przygotowaliśmy dla was warsztaty z produkcji i reżyserii dźwięku, które poprowadzą najbardziej cenione postaci polskiej i zagranicznej sceny dnb. Odpowiednio przygotowane zaplecze sprzętowe, jak też wiedza i doświadczenie osób mających do czynienia z muzyką od wielu lat, stanie się nieocenionym źródłem wiedzy dla początkujących jak też tych bardziej zaawansowanych producentów. Już teraz mogę wam zdradzić iż lista nazwisk jest naprawdę imponująca, jak też uatrakcyjniona staraniami ściągnięcia europejskich światowych gwiazd dnb !
Warsztaty producenckie to nie jedyna atrakcja jaką dla was szykujemy, bowiem odbędą się również warsztaty djskie, zajmujące się technikami i stylami mixowania jak też oddzielny temat zajmujący się Turntablismem.

OŚRODEK:

Ośrodek Anpol znajduje sie w odległości mniej wiecej 100 metrów od maleńkiej stacji kolejowej "Stare Olesno", nie sposób go przegapić. Naprawde. Na miejscu oferuje:
- pole namiotowe,
- sztuczne jezioro,
- zadaszoną scenę z parkietem,
- restauracja z przemiłym szefem który potrafi smażyć swieże pierożki o 3 rano [w pobliżu sklepy dla zwolenników tańszego żywienia ],
- miejsce na ognisko i grilla,
- boisko do siatkówki,
- pole do minigolfa,
- toalety, prysznice,
- samolot!
- wypożyczalnię kajaków i łódek..

BILETY:

30PLN
W cenie zawiera sie wstęp na teren ośrodka, opłacone pole namiotowe od piątku do niedzieli wieczór, opaska na ręke + pin.
Bilety można rezerwować wpłacając powyższą kwote na konto:

Katarzyna Banaczkowska
mBank
15 1140 2004 0000 3702 5241 2956

Prosiłbym o dodawanie w tytule przelewu imienia i nazwiska każdej osoby za którą wpłacane są pieniądze. Przy wejściu do ośrodka będzie sporządzona lista i tam wydawać będziemy opaski i piny.

Wolne datki:
Każdy kto czuje że jest w stanie dorzucić nam pare groszy ponad wymagane 30pln spotka się z naszymi najgorętszymi wyrazami wdzięczności, ciepłymi uściskami i ciepłą wódka na miejscu!
Cały czas w "podziemiu", cały czas bez sponsorów, sami sobie musimy to cholerstwo jakoś opłacić !

Pzdr.
gen. Metrik
Wysłano: 06 Maj 2008, 07:33
 
Temat: 29.08 | III Zlot Forum Dnb.pl | Ośrodek "Anpol" -
Subforum: Relacje / Uwagi
Wyświetleń 74262